استرابورد تبلیغاتی نسلی جدید از استند‌ها یا پرتابل‌های ایستاده تبلیغاتی محسوب می‌شوند که چندین سال پیش برای نخستین‌بار توسط شهرداری به‌منظور آگاهی و اطلاع‌رسانی و اماکن فرهنگی، این ابزار تبلیغاتی بکار گمارده شد. استرابورد‌ها در مقایسه با بیلبورد‌ها ابعاد کوچک‌تری دارند و عمدتاً به‌صورت قطعه‌ای مستطیل شکل و عمودی نصب و اجرا می‌شوند. در واقع استرابورد‌ها نوعی از ابزار تبلیغاتی هستند که معایب و نقص‌های نسل‌های پیشین خود را با این سایز و اندازه به‌خوبی پوشش داده‌اند. استرابورد‌ها در برابر باد دارای استقامت بالایی بوده و هزینه نگهداری و تعمیر کمتری را برای بنگاه‌های تبلیغاتی به دنبال دارند.

اکنون می‌خواهیم شما را با اهمیت و تأثیرگذاری استرابورد در صنعت تبلیغات و مزایا و قابلیت‌های این رسانه تبلیغاتی آشنا سازیم

مجموعه رساسروش سازنده انواع استرابوردهای تبلیغاتی در بهترین کیفیت و نازل ترین قیمت 

استرابورد تبلیغاتی بنر ساخت طراحی و اجرا
استرابورد تبلیغاتی بنر ساخت طراحی و اجرا

مزایای انحصاری استرابورد‌ها

از قابلیت‌های فنی این رسانه تبلیغاتی می‌توان به این نکته اشاره کرد که استرابورد‌ها به­ طور معمول در زاویه دید با سطح ارتفاع پایین و در جهت دید رانندگان نصب می‌گردند، ازاین‌رو این ویژگی موجب افزایش قدرت کارایی و اثربخشی این ابزار تبلیغاتی می‌گردد چراکه میزان بازدید‌کنندگان یکی از عوامل اصلی یک ابزار تبلیغاتی محسوب می‌شود.
استرابورد‌ها به دلیل برخورداری از سایز و اندازه‌های کوچک، مانع دید رهگذران و آثار باستانی نمی‌شوند و دید رانندگان را مختل نمی‌نمایند.
این ابزار تبلیغاتی موجب به‌هم‌ریختگی فضای شهری نمی‌گردد و حتی در بعضی مواقع به محیط‌های شهری، جلوه‌ای زیبا و جذاب می‌بخشند. امروزه استفاده از مبلمان شهری در کنار استرابورد‌ها از دیگر کارایی این رسانه تبلیغاتی در فضا‌های شهری رونمایی نموده است.
با تعبیه پروژکتور در بالای این سازه، زمینه تبلیغات در شب‌هنگام نیز توسط این ابزار تبلیغاتی فراهم میشود.

تفاوت‌های بیلبورد و استرابورد

هزینه اجاره بیلبورد تبلیغاتی بسیار بیشتر از استرابورد است.
بیلبورد‌ها دارای ابعاد و سایز‌های مختلفی می‌باشند اما استرابورد‌ها دارای ابعاد ثابتی هستند.
بهترین جایگزین جهت تعویض پرتابل‌های تبلیغاتی فرسوده و قدیمی شهر قلمداد می‌شوند.
استرابورد نسبت به بیلبورد از سازه‌های سبک و کم‌حجم برخوردار می‌باشنداست، ازاین‌رو در شرایط بحرانی مانند زلزله، طوفان، سیل باعث آسیب‌رسانی به اشخاص و خسارت به محیط نمی‌گردد.
کسب‌وکارهای نوپا و تازه‌کار به‌آسانی می‌توانند آن را اجاره نمایند در مقابل بیلبورد‌های تبلیغاتی برای شرکت‌های بزرگ و مشهور گزینه‌ای مناسب محسوب می‌شوند.
هزینه چاپ جهت پوستر استرابورد نسبت به بیلبورد پایین‌تر است.
بکارگیری ظرفیت‌های خالی فضا‌های شهری به‌منظور تبلیغات محیطی و درآمدزایی برای سازمان شهرداری بهترین گزینه برای کمپین‌های تخفیفی بشمار می‌آیند.
انتخابی مناسب برای معرفی خدمت و کالای جدید شرکت‌های بزرگ می‌باشند.
به دلیل ابعاد کوچک این ابزار تبلیغاتی به نسبت بیلبورد‌ها، آن‌ها گزینه‌ای مناسب جهت نصب در فضا‌های مختلف شهری می‌­باشند، چراکه می‌توانند به‌آسانی بر روی پل‌های سواره و روگذر و پل‌های عابر پیاده و همچنین مکان‌هایی که بیلبورد‌ها قابلیت پیاده‌سازی ندارند اجرا شوند. در حقیقت استرابورد‌ها موقعیت‌های تبلیغاتی نابی که از دید بیلبورد‌ها پنهان مانده‌اند را شناسایی نموده و آن‌ها را به تصرف خود در می‌آورند.
در استرابورد‌ها برخلاف بیلبورد‌ها تعویض و نصب آگهی تبلیغاتی به سهولت انجام می‌گیرد.
مصرف برق پروژکتور‌ها در بیلبورد‌ها به مراتب بسیار بالاتر از استرابورد‌ها می‌باشد.

استرابورد تبلیغاتی بنر ساخت طراحی و اجرا

استرابورد‌های تبلیغاتی متشکل از قسمت‌های زیر است:

لوله‌ای ۶ متری تحت عنوان ستون اصلی در بخش وسط
تعبیه فک پایین و بالا جهت تثبیت بنر
وجود گیره‌هایی در سمت راست و چپ به‌منظور نگهداری بنر به طور ثابت
پی‌ریزی و پلیت کف
نردبانی جهت تردد در پشت استرابورد
پرژکتور‌ها
همان‌طور که در بالا هم گفته شد استرابورد‌ها دارای دو فک در پایین و بالا می‌باشند. فک پایین مجهز به بال اسکرو بوده و دارای قابلیت جابه­جایی ۱۵ سانتی‌متری به طور عمودی جهت رفع چین و چروک‌های پدیدار شده بر روی سطح بنر است.
همچنین با کمک چهار بازوی گوشواره‌ای در گوشه استرابورد‌ها نیز می‌توان علاوه بر برطرف نمودن چین‌های احتمالی، بنر نصب شده را نیز تنظیم نمود.

سایز و ابعاد استاندارد استرابورد‌های تبلیغاتی

استرابورد‌ها دارای ابعاد استاندارد ۳ متر در ۴ متر هستند و این اندازه از ابعاد بنر‌های ۳ متری الهام گرفته شده است.
استرابورد‌ها در ابتدا با ابعاد ۲۸۰ متر در ۳۸۰ تهیه می‌شدند و در حال حاضر نیز اکران این نوع بنر‌ها طرفداران بسیاری دارد.
علاوه بر ابعاد فوق، استرابورد‌ها قابلیت ساخت عمودی یا افقی به طور سفارشی را نیز دارا هستند بدین صورت که
ابعاد استرابورد‌ها باتوجه‌به محل نصب تعیین می‌گردند.
جهت نصب استرابورد‌ها ارتفاع در حدود ۶ متر موردنیاز است.
استرابورد‌ها بر خلاف بیلبورد‌ها دارای ابعاد ثابتی هستند که این ویژگی کار را برای طراحان بنر‌های تبلیغاتی تسهیل نموده است و همچنین نظم خاصی به فضای شهری می‌بخشد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.

فهرست
Call Now Button