تابلو داروخانه

تابلو داروخانه

تابلو داروخانه به عنوان اولین المان بصری، نقشی کلیدی در جلب توجه مشتریان و معرفی هویت داروخانه ایفا می‌کند. انتخاب تابلوی مناسب، علاوه بر زیبایی ظاهری، باید به گونه‌ای باشد که اطلاعات لازم را به طور واضح و خوانا به مخاطب ارائه دهد و با هویت و نوع فعالیت داروخانه همخوانی داشته باشد.

تابلوهای داروخانه باید بهترین دید و گیرایی را داشته باشند تا بتوانند بهترین جذب مشتری را داشته باشند و به دنبال آن در ذهن بمانند تا در دفعات بعدی به خاطر سپرده شوند.

تابلو داروخانه

نمونه کارهای تابلو داروخانه

انواع تابلو داروخانه

تابلوهای داروخانه در انواع مختلفی از جمله چلنیوم، کامپوزیت، ترموود، LED و … موجود هستند که هر کدام مزایا و معایب خاص خود را دارند. انتخاب نوع تابلو به عوامل مختلفی مانند بودجه، سلیقه، نوع کاربری داروخانه و … بستگی دارد.

در اینجا به معرفی برخی از رایج ترین انواع تابلوهای داروخانه می پردازیم:

  1. تابلو چلنیوم
  2. تابلو کامپوزیت
  3. تابلو ترموود
  4. تابلو LED
  5. تابلو لایت باکس داخل داروخانه

قوانین تابلو داروخانه در ایران

در ایران، قوانین و مقررات متعددی برای تابلوهای داروخانه وجود دارد که توسط سازمان غذا و دارو و سایر نهادهای ذی‌ ربط تعیین و ابلاغ شده‌اند.

برخی از مهم‌ترین این قوانین عبارتند از:

ابعاد تابلو: ابعاد تابلو داروخانه باید متناسب با موقعیت محل و به گونه‌ای باشد که به زیبایی نمای معابر و خیابان‌ها لطمه‌ای وارد نکند. حداکثر اندازه تابلو به اندازه سراسر درب ویترین مشرف به خیابان می‌باشد.

محتوای تابلو
: روی تابلو داروخانه باید نام کامل داروخانه، نام و نام خانوادگی و درجه دانشگاهی مسئول فنی، شماره تلفن ثابت و  در صورت لزوم نوع فعالیت (شبانه روزی، دیژورنسی) به طور واضح و خوانا درج شده باشد.

رنگ و نورپردازی : رنگ و نورپردازی تابلو باید به گونه‌ای باشد که در شب و روز به خوبی قابل مشاهده باشد و توجه عابران را به خود جلب کند. استفاده از رنگ‌های شاد و روشن مانند سبز و قرمز برای تابلوهای داروخانه رایج است.

نوع حروف : حروف روی تابلو باید به اندازه کافی بزرگ و خوانا باشند و از فونت مناسب استفاده شود. همچنین، باید بین حروف و کلمات فاصله کافی وجود داشته باشد تا خواندن متن آسان باشد.

ممنوعیت‌ ها : درج هرگونه مطلب تبلیغاتی، استفاده از تصاویر و اشکال غیرمرتبط با فعالیت داروخانه، و استفاده از علائم و نشان‌های تجاری غیرمجاز روی تابلو داروخانه ممنوع است.
علاوه بر موارد فوق، تابلوهای داروخانه باید مطابق با ضوابط و مقررات ملی ساختمان و همچنین طرح‌های جامع تفصیلی و ضوابط و مقررات مربوط به تابلوهای تبلیغاتی در معابر و اماکن عمومی باشند.

توصیه می‌شود برای کسب اطلاعات دقیق‌تر در مورد قوانین تابلو داروخانه، به وب سایت سازمان غذا و دارو یا به مراجع ذی‌ صلاح محلی مراجعه نمایید.

قیمت تابلو داروخانه

قیمت این نوع تابلوها بستگی به انتخاب شما دارد! گرانترین نوع این تابلوها استیل یا چلنیوم می باشد که هم طرحهای زیبایی میشود از آن ساخت هم مقاومت طولانی مدت دارند در مقابل تابلوهای ترموود با قیمت نسبتا بالاتر کیفیت آنتیک و شیکی به داروخانه ی شما می دهند اما در کنار این تابلوها حتما به فکر تابلوهای لایت باکس در داخل داروخانه باشید تا به معرفی محصولات خود در داخل محیط بپردازید.برای استعلام قیمت می توانید با کارشناسان رساسروش تماس گرفته یا با شماره 09122281132 تماس بگیرید.

سوالات متداول

انتخاب نوع تابلو داروخانه به عوامل مختلفی مانند بودجه، سلیقه، نوع کاربری داروخانه و … بستگی دارد.

 

قیمت تابلو داروخانه به نوع تابلو، ابعاد تابلو، نوع نورپردازی و سایر عوامل بستگی دارد.

تابلو چلنیوم: قیمت متوسط
تابلو کامپوزیت: قیمت متوسط
تابلو ترموود: قیمت بالا
تابلو LED: قیمت پایین

در ایران، قوانین و مقررات متعددی برای تابلوهای داروخانه وجود دارد که توسط سازمان غذا و دارو و سایر نهادهای ذی‌ ربط تعیین و ابلاغ شده‌اند.

keyboard_arrow_up