تابلو مغازه

  1. خانه
  2. تابلو مغازه

تمامی کسب و کارها  برای شناخته شدن و معرفی برند خود به جامعه، نیازمند تبلیغات دردسته‌های مختلف میباشند. یکی از تاثیر گذارترین این تبلیغات انتخاب یک تابلو جذاب است. درادامه مطلب به تابلو مغازه و انواع آنها و همچنین انتخاب یک تابلو برای مغازه و بعضی از نکات مثبت و موثر این تابلوها در کسب‌وکار خواهیم پرداخت و موردهای تابلوسازی را بررسی خواهیم کرد.

تابلو مغازه
تابلو سر در مغازه

تابلو مغازه به چه معناست؟

کلمه مغازه واژه‌ای است که ریشه اصلی آن در زبان فرانسه یافت میشود. در حالت کلی مغازه محلی است که انواع کالاها در آن به فروش میرسد. اما نکته اصلی در فروشگاه‌ها و مغازه‌ها تبلیغات مناسب میباشد، البته تبلیغات نیز از انواع مختلفی برخوردار است ولی برای این نوع صنف بهترین نوع تبلیغ استفاده از تابلو در سردر مغازه است.

 این تبلیغات باعث پیشرفت کاری و افزایش جذب مشتری به مغازه یا فروشگاه شما میشود. همچنین این تابلوها از انواع مختلفی ساخته میشوند پس برای انتخاب یک تابلو خوب باید دقت فراوانی داشته باشید چون تاثیر گذاری زیادی بر جذب مشتری شما خواهد داشت.

یکی از مهمترین قسمت‌های مغازه‌ها برای جذب مشتری تابلو سردر مغازه است. استفاده کردن تابلو در سردر مغازه باعث آشنایی افراد با کاربری مغازه شما میشود و کسانی که نیازمند خدمات یا کالاهای هستند که توسط مغازه شما عرضه میشود با دیدن تابلو به سمت مغازه شما هدایت میشوند.در کل با این نوع از تابلوها میتوان با مشتریان خود در ارتباط باشید.

انواع تابلو مغازه از نظر جنس:

تابلو مغازه های چوبی:

این نوع تابلوها که از جنس ترموود و الوار هستند  زیبایی بی‌نظیر به مغازه شما میدهند. افراد زیادی هستند که به المان‌های طبیعت علاقه زیادی دارند برای همین  انهایی که به انواع چوب علاقه دارند به عنوان مشتری جذب مغازه شما میشوند.این نوع تابلوها که از جنس چوب ساخته میشوند، برای مناطقی که سر و مرطوب میباشد مناسب نیست و اگر هم استفاده شود باید از روکش‌های عایق استفاده کنند.

تابلو مغازه از جنس سنگ:

سنگ‌ها یک نوع ماده جامد میباشند که به انواع مختلف در پوسته زمین پیدا میشوند و پرمصرف‌ترین این سنگ در زندگی انسانها سنگ مصنوعی یا سنگ طبیعی میباشد. از سنگهای طبیعی میتوان در بیشتر صنعت‌ها استفاده کرد، این صنعتها شامل مواردی همچون ساختمان سازی، مبلمان سازی، دکوراسیون داخلی و تابلو سازی هستند.

تابلو سر در مغازه از جنس استیل:

تابلواستیل یکی از ماندگارترین وباکیفیت‌ترین تابلوهای هستند که از قدیم تا به امروز در سردر مغازه‌ها مورد استفاده قرار گرفته است. اما در مکان‌های که رطوبت بیش از حدی دارند و درصورتی که استیل آن تابلو مناسب نباشد دچاره زنگ‌زدگی و فرسودگی میشود. اما به صورت کلی نسبت به دیگر جنس‌ها با محیط سازگارتر است و میتوان از رنگبندی گوناگون و طرح‌های مختلف از آن تولید کرد.

گروه تابلوسازی رساسروش، برترین تولید کننده تابلو مغازه در ایران

تابلو سردر مغازه از جنس فلکسی:

این نوع از تابلوها با ترکیباتی از آهن ساخته شده‌اند.  چهار چوب این نوع  تابلوها از فلزات است. نور پردازی‌ها و چاپ فلکسی را میتوانید روی آن انجام دهید و میتوان انواع طرحها و رنگهای متنوعی و زیبایی را روی آن به کار ببرید.در قیمت گذاری این نوع طرح‌ها کیفیت رنگ‌های بکار رفته در چاپ و طراح‌های مختلف آن تاثیرگذار است. هم اکنون تابلو فلکسی بخاطر داشتن کیفیت بالا و جلوه بصری خیره کننده  به شدت مورد توجه قرار گرفته‌اند.

تابلو مغازه از جنس چلنیوم:

یکی از پرکاربردترین تابلوها در سردر مغازه‌ها تابلو چنلیوم است. این تابلوها یکی از پرطرفدارترین و پرفروش‌ترین تابلوهای سردر مغازه به حساب میایند. این نوع از تابلوها از انعطاف پذیری مناسبی برخوردار هستند و میتوانید طراح های زیادی را روی آن پیاده کنید و باعث زیبایی سردر مغازه شما میشود و این زیبایی حتما موجب جذب مشتری بیشتری برای شما میشود.

تابلو مغازه از جنس پلاستیک فشرده شده:

این نوع از تابلوهای یکی از ارزان قیمت‌ترین نوع تابلو میباشد و جنس آنها از پلاستیک فشرده شده است و برای همین از قیمت و کیفیت مناسبی برخوردار هستند و نسبتا مقاومت خوبی هم در برابر شرایط محیطی دارد و به همین دلیل صاحبان فروشگاهها از آنها استقبال میکنند.البته پلاستیک فشرده علاوه بر تابلو از حروفهای چینی بر روی اجسام دیگرنیزاستفاده میشود. رایج ترین آنها طرح و حروف‌های چینی بر روی تابلو چنلیوم میباشد. مخصوص روی مغازه‌های که احتمال تغییر نام در تابلو وجود دارد با این روش میتوانند هزینه تعویض تابلو را کم کنند که به این گونه تابلوها نیز تابلو حروف برجسته هم گفته میشود.

ساخت انواع تابلوهای مغازه چلنیوم، فلکسی، کامپوزیت و…

تابلو سردر مغازه از جنس کامپوزیت:

یکی دیگر از تابلوهای که به وفور به چشم میخورد تابلویی از جنس کامپوزیت میباشد. انعطاف پذیری، مقاومت و زیبایی کامپوزیت باعث شده است که از این تابلو در  سردر مغازه‌ها فروشگاه‌ها نیز بیشتر استفاده شود. در تابلوهای کامپوزیت میتوانید با طرحهای نامنظم و هندسی  زمینه را برای جذب مشتری فراهم سازید.این جنس از تابلوها برای هر شرایط اقلیمی مناسب است  و زیبایی آن تا مدت زیادی حفظ میشود و همچنین دارای رنگبندی متنوعی هم است.

تابلو مغازه ال ای دی متحرک:

تابلو متحرک کاربردی‌تر و جدیدتر از تابلوهای ال ای دی دیگر هستند. امروزه تابلوهای متحرک نیز  رواج زیادی پیدا کرده‌اند و اطلاعات و نوشته‌های مهمی را روی صفحه نمایش خود نشان میدهد در برخی از موارد نیز  از انیمیشن‌ها در این تابلوها استفاده میشود.این تابلوها به وسیله دستگاه‌های هوشمند مانند موبایل ، کامپیوتر و… کنترل میشود، برای همین میتوان نمایش اطلاعات داخل تابلو را خاموش‌، روشن تنظیم و کنترل کرد.

تابلو مغازه ال ای دی ثابت:

این نوع از تابلوها از نورپردازی با لامپهای ال‌ای‌ دی استفاده میکنند و کاملا نوری ثابت و مشخص دارند. این تابلوها اکثرا  با یک کلید خاموش و روشن میشود و میتوان آن را در طول شبانه روز روشن گذاشت. این تابلو نوشته یا اطلاعات مشخصی و دائمی را فقط نشان میدهد.

دراین سایت انواع مختلفی از تابلوهای سر مغازه وجود دارد شما بسته به نیازتان میتوانید بهترین تابلو را انتخاب کنید. بعضی از تابلو هم هستند که به صورت ترکیبی استفاده میشوند وبا توجه به این که کابر چه تابلویی انتخاب میکند، ازلحاظ قیمتی و کیفیت ساخت این تابلوها باهم متفاوت میباشند. برای اطلاعات بیشتر در مورد تابلوها میتوانید با مشاوران سایت به صورت رایگان در ارتباط باشید .

فهرست
Call Now Button