تابلو چلنیوم(حروف)

توضیحات محصول

[vc_empty_space height=”30px”][dt_call_to_action content_size=”normal” background=”fancy” line=”true” text_align=”left”]

تابلو چلنیوم نوعی از تابلوهای برجسته است این تابلو از ترکیب نام آلومینیوم و چنل ( channel ) به معنی کانال ایجاد شده است. این نوع حروف از یک کانال U شکل که از جنس آلومینیومی هستند تشکیل شده که در آنها از لامپ های LED برای نورپردازی استفاده می شود. نام اصلی این تابلوها، چنلیوم است که در ایران به نام چلنیوم معروف شده و گسترش یافته اند. این تابلوها از بهترین‌های تابلوسازی میباشند.

[/dt_call_to_action][dt_call_to_action content_size=”normal” background=”fancy” line=”true” text_align=”left”]

انواع تابلو چلنیوم

تابلو چلنیوم در چند مدل قابل ارائه است:

 1. مدل چلنیوم تک رو
 2. مدل چلنیوم دو رو
 3. مدل چلنیوم الماسی
 4. مدل چلنیوم طلایی
 5. مدل چلنیوم استیل
[/dt_call_to_action][vc_empty_space height=”30px”][vc_btn title=”توضیحات بیشتر درباره تابلو چلنیوم (تابلو چلنیوم چیست؟)” style=”gradient” gradient_color_2=”orange” size=”sm” align=”right” i_icon_fontawesome=”” css_animation=”bounceIn” add_icon=”true” link=”url:https%3A%2F%2Frasasoroush.com%2F%25d8%25aa%25d8%25a7%25d8%25a8%25d9%2584%25d9%2588-%25da%2586%25d9%2584%25d9%2586%25db%258c%25d9%2588%25d9%2585-%25da%2586%25db%258c%25d8%25b3%25d8%25aa%25d8%259f%2F”][vc_empty_space height=”30px”]

ویژگی‌های تابلو حروف چلنیوم

[vc_empty_space height=”30px”][dt_vc_list]
 • عمر بسیار طولانی
 • رنگ بندی های زیبا و متنوع
 • انطلاف و شکل پذیری در هر سایز و فرمی
 • عدم نفوذ خاک و گرد و غبار به داخل حروف
 • قابلیت شستشوی مداوم
 • ضد زنگ زدگی
 • مقاوم دربرابر گرما و سرما
 • ضد آب و ضد نور آفتاب
 • نوردهی فوق العاده با لامپ های SMD
 • جلب توجه و ایجاد حس اعتماد به برند
[/dt_vc_list]
[vc_empty_space height=”30px”]
[vc_empty_space height=”20px”]

گالری تصاویر

[vc_empty_space height=”20px”][dt_photos_masonry number=”44″ type=”grid” proportion=”1:1″ show_title=”true” column_width=”250″ columns=”4″ category=”%da%86%d9%84%d9%86%db%8c%d9%88%d9%85,%d9%be%d9%84%d8%a7%d8%b3%d8%aa%db%8c%da%a9%db%8c”]

آشنایی با تابلوهای چلنیوم

تابلو چلنیوم نوعی از تابلوهای برجسته است. تابلو چلنیوم از ترکیب نام آلومینیوم و چنل ( channel ) به معنی کانال ایجاد شده است. این نوع حروف از یک کانال U شکل که از جنس آلومینیومی هستند تشکیل شده که در آنها از لامپ های LED برای نورپردازی استفاده می شود. نام اصلی این تابلوها چنلیوم است که در ایران به نام چلنیوم معروف شده و گسترش یافته اند. اولین بار یک شرکت اسپانیایی به نام MCI توانست با تغییر در سطح آلومینیوم آن را به شکل آینه ای براق درآورد. این ورق های چلنیوم مقاومت بسیاری دربرابر نور آفتاب، تغییرات آب و هوایی و باران و برف دارند. نوار اسفنجی گردگیر دور این نوارها مانع از ورود گرد و غبار به داخل حروف می شود و در نتیجه عمر بالایی به این نوع تابلوها هدیه می کند.

تابلو چلنیوم
تابلو چلنیوم

انواع لبه تابلو چلنیوم

تابلو چلنیوم دارای چند مدل لبه است که در سایزهای ۷-۹-۱۱ سانتیمتر با رنگهای جیوه ای،میرور(طلایی) و مشکی در دسترس مشتریان است. اولین مدل، لبه پلکسی نام دارد، که به قطر 2/8 و از جنس پلکسی گلاس رنگی روی تابلو قرار دارد. دومین مدل، لبه لترمکس نام دارد، که در این مدل نور از زیر نوشته ها به صورت خطی قابل مشاهده است و زیبایی خاصی به نوشته می دهد.

کشورهای سازنده و کیفیت

در حال حاضر سه کشور، اسپانیا، تایوان و چین تولید ورق های چلنیوم را برعهده دارند. در خصوص کیفیت مدل اسپانیایی از تایوان و چین جلو است و در به کارگیری اشکال مختلف مدل چینی پیش است. ورق های چینی قابلیت شکل دهی متنوع را دارا هستند و در اندازه کوچ هم کاربرد بهتری دارند اما مقاومت جنس اسپانیایی و تایوانی بیشتر است.

انواع تابلو چلنیوم

تابلو چلنیوم در چند مدل قابل ارائه است:

 1. مدل چلنیوم تک رو
 2. مدل چلنیوم دو رو
 3. مدل چلنیوم الماسی
 4. مدل چلنیوم طلایی
 5. مدل چلنیوم استیل

مزایای تابلو چلنیوم

تابلو چلنیوم چند مزیت عمده دارد:

 1. عمر بسیار طولانی
 2. رنگ بندی های زیبا و متنوع
 3. انطلاف و شکل پذیری در هر سایز و فرمی
 4. عدم نفوذ خاک و گرد و غبار به داخل حروف
 5. قابلیت شستشوی مداوم
 6. ضد زنگ زدگی
 7. مقاوم دربرابر گرما و سرما
 8. ضد آب و ضد نور آفتاب
 9. نوردهی فوق العاده با لامپ های SMD
 10. جلب توجه و ایجاد حس اعتماد به برند

آشنایی با تابلو چلنیوم طلایی

تابلو چلنیوم طلایی امروزه به یکی از پرطرفدارترین تابلوهای تبلیغاتی بدل شده است. اگر سری به خیابان‌های اصلی شهرهای کوچک و بزرگ بزنید به احتمال فراوان با انواع متنوعی از این نوع تابلو مواجه خواهید شد. اینکه چرا این نوع تابلو ها محبوب شده اند دلایل مختلفی دارد. تنوع رنگ و طرح، دوام بالا، زیبایی و خوانایی حروف از جمله دلایل پرکاربرد بودن این نوع تابلو هاست. تابلو چلنیوم طلایی یکی از انواع تابلو چلنیوم است که به دلیل ظاهر شکیل آن مورد استفاده مشتریان قرار می گیرد. تابلو چلنیوم طلایی مانند دیگر تابلوهای چلنیوم دارای جنس رویه پلاکسی گلاس و لبه های طلایی رنگ است. رویه این تابلو علاوه بر رنگ اصلی آن که طلایی است، دارای تنوع رنگی بوده که به انتخاب مشتری تعیین می شود. رنگ طلایی با توجه به انعکاس مناسب نور در اوقات مختلف از شبانه روز جلوه ای مناسب به فروشگاه‌ها و مراکز تجاری خواهد داد.  جهت نورپردازی در تابلو چلنیوم طلایی از لامپ های موسوم به SMD که بلوکی شکل بوده و برروی لایه زیر تابلو چلنیوم (PVC) نصب می شود. در این نوع تابلو نیز هر چقدر لامپ های SMD کیفیت بالاتری داشته باشد، شدت نور و طول عمر بیشتری از آن مورد انتظار خواهد بود. تابلو چلنیوم را به دو صورت با نور و بدون نور عرضه می شود اما امروزه، تقریبا تمامی تابلوهای چلنیوم روشنایی داخلی داشته و از لامپ های SMD بهره‌برداری می کنند.

تابلو چلنیوم
تابلو چلنیوم طلایی

علت نام گذاری

علت نام گذاری تابلو چلنیوم طلایی لبه طلایی رنگ آن است که زیبایی خاصی به آن بخشیده است. این لبه  طلایی رنگ عمدتا در اندازه های 7 سانتی متری، 9 سانتی متری و 11 سانتی متری کمک شایانی به انعکاس برجستگی و زیبایی رنگ طلایی سر در فروشگاه‌ها، شرکت ها و مراکز تجاری ‌می کند. قابلیت فرم پذیری در کنار استحکام مناسب به جذابیت این محصول افزوده است.

ویژگی های تابلو چلنیوم طلایی

تابلو چلنیوم طلایی مانند دیگر مدل‌های تابلوهای چلنیوم دارای ویژگی هایی است. شاید مهم ترین ویژگی نوردهی فوق العاده و جلب توجه تابلو در نگاه اول است که دلیل اصلی جذابیت این گونه تابلوهای تبلیغاتی بدلیل پخش نور شفاف و یکدست آن است. قابل شست و شو بودن یکی از مزیت های آن محسوب می شود. تنوع رنگ، طرح و فرم بندی ویژگی دیگر این محصول است. مقاوت و استحکام در برابر هر نوع تغییرات محیطی و آب و هوایی مانند گرما، سرما، بارش برف و باران و رطوبت نیز مزیت این نوع تابلو محسوب می شود. مرغوبیت جنس چلنیوم موجب جلوگیری از زنگ زدگی و دیگر صدمات شیمیایی و فیزیکی خواهد شد. ویژگی مهم دیگر این تابلوها میزان مصرف انرژی و برق بسیار پایین است که برای استفاده  مشتریان مختلف مقرون به صرفه خواهد بود.

طراحی تابلو چلنیوم

طراحی ساخت و اجرای تابلو چلنیوم فست فود پاپا

پس از طراحی ابتدایی و بر روی نرم افزارهای کامپیوتری آخرین تصویر 3 بعدی از طرح به نمایش کارفرما گذاشته شد تا کارفرما براحتی بتواند تصمیم خود را بگیرد.

طراحی تابلو چلنیوم

اکنون چند تصویر از کار اجرا شده مشاهده نمایید

تابلو ترموود جدید کافه پلاس همراه با حروف چلنیوم پلاستیکی

تابلو چلنیوم

چلنیوم پلاستیکی کافه پلاس

تابلو چلنیوم

ترمو وود چوب چلنیوم پلاستیکی کافه پلاس

تابلو ترمو وود چوب چلنیوم پلاستیکی کافه پلاس

تابلو ترمو وود چوب چلنیوم پلاستیکی کافه پلاس

 

 درباره تابلو چلنیوم

تبلیغات بیلبورد تأثیر فوری ایجاد می کند و پیام شما را در چند ثانیه منتقل می کند. بیلبوردها تبلیغ کنندگان بزرگ یا کوچک را قادر می سازند تا هر روز مخاطبان زیادی را به خود جلب کنند.  Channel billboard می تواند یک بستر خیره کننده برای تبلیغات شما ، کمک به معرفی نام تجاری شما و فروش را از طریق سایت ها انجام دهد. ممکن است فکر کنید که بیلبوردها فقط توسط مارک های بزرگ با بودجه عظیم بازاریابی استفاده می شوند ، اما مقرون به صرفه تر از آن چیزی است که فکر می کنید.

ظهور تابلو چلنیوم

بی شک صنعت تابلو سازی با تابلو های چلنیوم شناخته شده است. با آمدن چلنیوم به صنعت تابلو سازی ، این دنیای تبلیغاتی با تحولی شگرف روبرو شد. کلمه (Channelium) از تلفیق  Channel و  Aluminium ساخته شده است. Channel به معنای کانال  یا جسمی u شکل می باشد و استفاده از این واژه به دلیل اینکه حروف لاتین و فارسی بعد از چسباندن نوار لبه به کنارها شکل u می گیرند می باشد. تابلو چلنیوم در واقع به تابلو و حروفی گفته می شود که لبه حروف آن ( جایی که برجسته می باشد و معمولا به رنگ های طلایی و نقره ای هستند) می باشد. لبه چلنیوم مهمترین قسمت تابلو می باشد که جنس آن آلومینیوم می باشد. تابو هایی که از این جنس ساخته شده باشند از کیفیت بسیار بالایی برخوردار بوده و برابر سرما، گرما و نور مقاوم هستند. تابلو چلنیوم در شکل های متفاوت ساده، دوبل، الماسی، ستاره ای، طلایی و دیگر طرح ها وجود دارد. تابلو چلنیوم از تابلو های حروف برجسته تبلیغاتی است که به دلیل جلوه بی نظیری که در بازتاب نور خورشید بر جای می گذارد، از محبوبیت بالایی برخوردار باشد. از دیگر مزیت های این محصول، نواراسفنجی اطراف تابلو می باشد که سبب عایق بودن آن می شود که از ورود گرد و غبار و آب به داخل آن پیشگیری می کند. وزن سبک آلومینیوم و خاصیت زنگ نزدگی آن طراحان را واداشت تا با استفاده از این فلز، جلوه ای زیبا بیافرینند. آمیختن بی نظیر انعطاف پذیری آلومینیوم و براقیت استیل بکار رفته شده در این نوع از تابلو ها، سبب شده است، این محصول به سرعت بازارهای جهانی را در دست گیرد. امروزه تابلو چلنیوم در مکان های متفاوت قابل نصب است. و به دلیل دارا بودن حروف برجسته و استفاده از لامپ های MSD  و LED با پایین ترین مقدار مصرف برق جز محبوب ترین تابلوهای تبلیغاتی به شمار می رود.

تابلو چلنیوم چیست؟

یکی از استراتژی های مهم و هدفمند در دنیای تبلیغات، ارتباط میان مشتریان و صاحبان مشاغل بشمار می رود که یکی از موثرترین راه های ارتباطی، تبلیغات محیطی می باشد و به دسته های متفاوتی مانند بیلبوردهای تبلیغاتی و تابلو های سردر اماکن تجاری تقسیم می شوند که ساخت و تولید آنها در مجموعه ها و شرکت های تابلو سازی انجام می گیرد. به عنوان مثال تابلو های حروف برجسته که تابلو چلنیوم یکی آنها بشمار می رود نوعی از تبلیغات محیطی می باشد که در انواع تابلو چلنیوم قابل اجرا می باشد. همانطور که می دانیم تابلو حروف برجسته چلنیوم با ورود خود به بازار تابلو سازی و تبلیغات محیطی تحولی عظیم و نو را به راه انداخت ، که مورد استقبال سیل کثیری از مشتریان قرار گرفت.اما این تغییرات فقط به ساخت تابلو چلنیومه شکل ساده و معمول ختم نشد و تابلو سازان را بر آن داشت تا با تفکر و نوآوری به ساخت تابلو های چلنیوم به شکلهای مختلفی بپردازند. تابلو چلنیوم از مدرن ترین و درخشان ترین تابلوهای تبلیغاتی است و به شکل های متفاوت همچون تابلو چلنیوم ساده ، تابلو چلنیوم ستاره ای ، تابلو چلنیوم طلایی ، تابلو چلنیوم کریستالی ، تابلو چلنیوم دوبل ، تابلو چلنیوم لترمکس و دیگر مدل ها طراحی و پیاده سازی می شود . رویه حروف برجسته در تابلو چلنیوم با استفاده از پلکسی و لبه ها توسط رول چلنیوم ساخته می شوند . تابلو چلنیوم با نمایی براق و درخشان توانسته جایگاه اول را در تابلوسازی به خود اختصاص دهد   تابلوچلنیوم با هر سلیقه ای سازگار است و تنوع زیاد آن سبب شده مشتریان با هر سلیقه ای که دارند بتوانند نوعی از آن را انتخاب کنند . برش هایی که تابلوساز در هنگام ساخت تابلو چلنیوم بر روی پلکسی ایجاد می کند سبب شکست نور شده و اشکال هندسی متفاوتی همچون شیشه های کریستالی ، الماس و ستاره را به نمایش می گذارد .   امروزه در میان تابلوهای تبلیغاتی ، تابلو چلنیوم نوعی تبلیغات محیطی است که بیشترین سفارش را از سوی کسب و کارها به خود اختصاص داده است  و در نقطه فروش یا محل کسب به عنوان تابلو مغازه یا تابلو فروشگاهی در سر درب نصب می شود . تابلو چلنیوم یکی از انواع تابلوهای تبلیغاتی حروف برجسته است که ظاهری براق و درخشان دارد و به عنوان یک تابلو تبلیغاتی زیبا و با قیمت مناسب ، به شکل های متنوع اجرا و پیاده سازی می شود و می تواند برای هر مشتری که جهت بازاریابی و تبلیغات نیازمند نصب تابلو سر درب می باشد ، با هر بودجه و توان مالی که دارد یک تابلو ایده آل جهت معرفی برند تجاری باشد . نورپردازی تابلو چلنیوم با استفاده از لامپ های اس ام دی انجام می شود و حروف برجسته در ابتدا توسط برنامه های نرم افزاری همچون کرل طراحی شده ، سپس طرح مورد نظر با ورق های فلزی به صورت زاویه دار یا مدور بر روی پلکسی گلس (plexi glass) که دارای رنگهای مختلف میباشد لیزر میشود. مراحل ساخت تابلو چلنیوم در واقع ساخت تابلو چلنیوم شامل سه بخش می شود :

 • صفحه زیرین
 • جداره‌ها
 • صفحه‌ی رویی

جنس بدنه چلنیوم ، در واقع آلیاژ خاصی از فلز آلومینیوم است که انعطاف پذیری زیاد و ظاهری براق شبیه به استیل به خود گرفته است. در جداره‌ها و سطح زیرین چلنیوم تابلو از این آلیاژ خاص استفاده می‌شود. از چلنیوم ، معمولاً برای طراحی و ساخت حروف برجسته و تابلوهای برجسته‌ی درخشان تبلیغاتی استفاده می‌شود و دلیل شهرت چلنیوم هم، همین موضوع است.   مزایای تابلو مغازه چلنیوم جدید نسبت به سایر تابلو‌ها تابلو مغازه چلنیوم ، از آن دسته نوآوری هایی است که بسیار سریع‌تر از آنچه تصور می شد به شهرت جهانی رسید و امروزه، انواع شرکت‌های دولتی و خصوصی و همچنین ارگان ها، از این نوع تابلو برای تبلیغات و سردر کارشان استفاده می کنند. کارشناسان، دلایل بسیاری را برای این استقبال سریع، در نظر دارند. به هر حال تابلو چلینیوم، مزایایی دارد که جمع شدن همگی این مزایا در یک محصول، آن را به گزینه‌ای محبوب تبدیل کرده است.   تابلو مغازه چلنیوم مقاوم در برابر گرما و سرما یکی از ویژگی‌های خاص این تابلو مغازه چلنیوم ، استقامتی است که در برابر شرایط جوی مختلف، از خود نشان می دهند. مقاومت این آلیاژ خاص آلومینیوم در برابر نور آفتاب و گرما و سرمای شدید، باعث دوام بالا و استحکام فراوان تابلو چنلیوم است که باعث می‌شود برای سالیان دراز، مورد استفاده قرار بگیرد. مقاومت در برابر تغییر فرم و تغییر رنگ یکی از مشکلاتی که برخی تابلوهای تبلیغاتی در گذشته داشتند، این بود که به مرور زمان و بارش باران و تابش خورشید، رنگ و یا فرم خود را از دست می دادند و پس از مدتی، دیگر زیبایی گذشته را نداشتند. ساخت تابلو چلنیوم به گونه‌ای است که آن را در گذر زمان، از دفورمه شدن و یا تغییر رنگ دادن، مصون می دارد و می‌توان سال‌های طولانی بدون نگرانی بابت این موضوع، از آن‌ها استفاده کرد.   درخشش با مصرف کم تابلو چلنیوم، با وجود درخشندگی همگن و نور زیبایی که در شب می دهد، نسبت به بسیاری از تابلوهای تبلیغاتی دیگر، از نظر مصرف انرژی و تولید گرما، کم مصرف‌تر و کم خطر‌تر است. استفاده از پد‌های SMD در زیر این تابلوها، یکی از خلاقانه‌ترین و بهترین گزینه هایی بود که با توجه به قیمت تابلو چلنیوم، سبب به‌صرفه کردن استفاده از این تابلوها گردید.       لایه‌های محافظتی در ساخت تابلو چلنیوم، از نوارهایی اسفنجی برای جلوگیری از نفوذ گرد و غبار و آب و باران استفاده می‌شود. این نوار محافظتی، با ممانعت از ورود و خروج آلودگی و نفوذ آب به داخل،  باعث دوام بیشتر تابلو‌های چلنیوم می‌شود. نقطه جذاب این نوارها آن است که به گونه‌ای طراحی و جاسازی شده‌اند که به هیچ عنوان بر روی زیبایی تابلو اثر نگذارند و در معرض چشم نیز، نباشند. انواع تابلوی چلنیوم   تابلوی چلنیوم ساده  این تابلو همانطور که از نام آن مشخص است ، ظاهری ساده دارد و در رنگ های مختلف طراحی می شود. جنس به کار رفته در این تابلو پلکسی گلاس است    تابلوی چلنیوم ستاره‌ای  یکی دیگر از پرکاربردترین و محبوب ترین انواع تابلو چلنیوم ، تابلو چلنیوم ستاره ای است. این تابلو نمای جذابی دارد که شبیه به ستاره های آسمان در شب است. جنس تابلو چلنیوم از نوع پلکسی گلاس است. هنگام ساخت تابلوی چلنیوم ستاره ای برش هایی بر روی سطح پلکسی گلاس ایجاد می کنند ، این برش ها نور  لامپ های اس ام دی را از خود عبور می دهند و طرحی مانند درخشش ستارگان در شب در تابلوی شما بوجود می آورند که سبب جذابیت آن می شود. این طرح چشم هر بیننده ای خیره می سازد.   تابلوی چلنیوم فول کالر طراحی این تابلو با استفاده از برد کنترل مخصوص به خود صورت می گیرد. قابلیت نمایش این تابلو نسبت به تابلوهای دیگر بیشتر است. برای ساخت تابلو چلنیوم فول کالر از بلوک های چلنیوم رنگی که به صورت سه سیم هستند ، استفاده می شود. حدود 16 میلیون رنگ در این تابلو قابلیت نمایش دارد. این تابلو در میان فروشندگان طرفداران زیادی دارد.     تابلوی چلنیوم لترمکس  طراحی این تابلو به گونه ای است که یک سطح شیشه ای به اندازه یک سانتی متر در لبه های حروف قرار می گیرد. حروف آن دارای دو لبه دارند. زمانی که که نور از سطح این شیشه منعکس می شود جلوه جذابی ایجاد می کند و چشم مخاطبان و بینندگان را به خود جلب می کند.

انواع پانل های چلنیوم و کاربرد آنها در تابلوسازی

پانل چلنیوم مغازه تابلویی است که با نور و به صورت حروف برجسته با ابعاد و حجم طراحی و اجرا می شود. و طراحی آن به گونه ای است که خلاقیت و نوآوری بیشتری نسبت به نقاشی های دیگر رقبا داشته است و بتوانید مشتری جذب کنید و برند خود را در ذهن مشتریان حک کنید. و هنگامی که مشتری به محصولات یا خدمات شما نیاز دارد، برند خود را به مشتری یادآوری کنید و مشتری را به سمت خود هدایت کنید. با ورود دستگاه های پیشرفته به دنیای تابلوسازی، امکان ساخت تابلوهای نقاشی به روش های مدرن بسیار وجود دارد و تمامی عملیات طراحی برای اجرای بیلبورد توسط تابلوسازان و متخصصان و با کمک دستگاه های موجود در کارگاه نقاشی انجام می شود. در ادامه هر یک از انواع تابلوهای مغازه را که می توان به صورت مدرن و زیبا اجرا کرد را شرح می دهیم:

تابلو چلنیوم:

قدمت نقاشی چلنیوم به سال 2000 میلادی باز می گردد. در ابتدا تخته های چلنیوم به شکل تخته های چلنیوم ساده ساخته می شدند

اما با گذشت زمان امکان ساخت تابلوهای چلنیوم به روش های بسیار زیبا از جمله:

 • تخته چلنیوم ستاره
 • نقاشی چلنیوم الماس
 • قرص چنیل کریستال
 • چلنیوم پلکسی دوبل
 • نقاشی چلنیوم دوتایی طلایی
 • پلاک طلای الماس دوبل Challenium
 • پانچ لبه پانل چلنیوم

و اسامی دیگر ارائه شد. در ساخت هر یک از روش های پانل چلنیوم، پانل ساز برش هایی را در ابعاد و اندازه های مشخص شده بر روی پلکسی انجام داد. تابلوی سفارش مشتری را اجرا می کند.

یک پانل چلنیوم بسازید:

تابلو چلنیوم یکی از زیباترین و پرکاربردترین تابلوهای تبلیغاتی در صنعت پنل می باشد. طراحی و ساخت آن به روش های مختلفی از جمله چلنیوم طلایی، پانل باشکوه Chlenyum و Chlenymn Letter می باشد. ساختار پانل چلنیوم ترکیبی از پلکسی گلاس و آلیاژهای آلومینیوم است که بر روی ورق های کامپوزیت یا pvc تعبیه شده است. رول چلنیوم در سایزهای 30 تا 50 متری در رنگ های مختلف موجود می باشد که قیمت رول چلنیوم بسته به سایز آن متفاوت است. این روش طراحی و ساخت تابلوهای تبلیغاتی با مقاومت بالا در برابر شرایط جوی و محیطی را می توان در رنگ های مختلف اجرا کرد و به این ترتیب به یکی از محبوب ترین انواع بیلبورد تبدیل شد.

تعریف حروف برجسته چلنیوم و نحوه طراحی و طراحی نمادها

حروف هایلایت چلنیوم ترکیبی از چندین حرف زیبا با اشکال و زوایای مختلف است که کاملاً منعطف بوده و در قالب سفارشی قابل طراحی است. بعد از مرحله طراحی، حروف پلکسی توسط دستگاه لیزر بریده شده و سپس توسط کف لبه ها صاف می شوند، سپس حروف روی میز را محکم می کنیم و با استفاده از پایه فلزی لبه چلنیوم را با چسب مخصوص دور پلکسی می چرخانیم. در مرحله بعد طرح حروف بر روی pvc رسم شده و با وسیله ای به نام عمود برش داده می شود و حروف آماده نصب روی بدنه یا زیر کار هستند که معمولا از ورق کامپوزیت یا pvc می سازند سپس با استفاده از نورپردازی LED یا SMD انجام می شود و پس از اطمینان از بسته بودن کل نوردهی و پایان موفقیت آمیز نصب استیک تبلیغاتی T، سیم های اضافی به کار فرعی منتقل می شود.

مزایای :

مواد مورد نیاز برای ساخت این نوع مواد تبلیغاتی از کیفیت بالایی برخوردار بوده و در نتیجه در برابر شرایط محیطی و اشعه خورشید مقاوم بوده و ظاهر آن تغییر نمی کند. زنگ زدگی به هیچ وجه وجود ندارد. برای ساخت لبه تخته چلنیوم از نوار اسفنجی استفاده می کنند که از نفوذ خاک و آب به حروف جلوگیری می کند و حروف همیشه تمیز نگه داشته می شوند. پس از اتمام کار غلاف نایلونی روی کار کشیده می شود که در حین نصب برجستگی های چلنیوم خط و خش ایجاد نمی کند و پس از اتمام مراحل نصب تابلوی تبلیغاتی آستر نایلونی به راحتی از روی کار پاک می شود. نکته فنی: مانند هر نوع کالای اصلی و چینی، چلنیوم نیز در هر دو مدل در بازار یافت می شود. اگر می خواهید بین چلنیوم چینی اصلی و چینی تمایز قائل شوید، به لبه های چلنی نگاه کنید. لبه چلنیوم ضخیم و حدود 2.8 میلی متر است، اما لبه های چلنین چینی ها بسیار نازک است که به قدری نازک است که گاهی اوقات با فشار کم سوراخ می کند یا تغییر شکل می دهد. اما استفاده از چلنیوم چینی برای ساخت حروف کوچک بسیار مناسب است و خم شدن و نگه داشتن آن آسان است.

انواع تابلو چلنیوم:

هیئت ساده چلنی:

قسمت های تشکیل دهنده این نوع بیلبورد لبه های چلنیوم، پلکسی، pvc، smd و پاور می باشد که با ظاهری ساده در رنگ های پلکسی طراحی و طراحی شده اند.

داشبورد دوگانه Pelix:

به این ترتیب از دو عدد پلکسی در رنگ های متنوع استفاده شده که جلوه زیبایی به تابلو می دهد.

RGB Chlonium Tab:

ساخت پنل چلنیوم مبتنی بر RGB بر اساس استفاده از RGB SMD و بردهای کنترل و پلکسی سفید است. پانل تمام رنگی چالنیوم: نوع دیگری از تابلوهای چولمینیوم این نوع تابلوهای چلنیوم با استفاده از برد کنترلی مخصوص است که می تواند رنگ های بیشتری را تا 16 میلیون رنگ نمایش دهد.

مشت چلنی:

استفاده از این روش پانل بندی مختص شینیوم نیست، بلکه در پنل ویترای و پنل نئون پلاستیکی نیز کاربرد دارد. به این ترتیب که در ساخت بیلبورد، حروف را با استفاده از اشکال هندسی مختلف مانند دایره یا ستاره بریده و بر روی پلکسی می کوبند. در مرحله بعد به دلیل عبور نور از قسمت برش، شکستگی خفیف و در نتیجه نمای زیبایی تابلویی را به نمایش می گذارد. این نوع بیلبورد با نام های مختلفی مانند Chloymon Punch، پانل الماس Chalnium و Star Chloymen نامیده می شود.

میز کریستال چالونیوم:

در ساختار این مدل از پنل چلنیوم از پلکسی گلاس و مهره های کریستالی استفاده شده است، اما لازم به ذکر است که برای ساخت تمامی بیلبوردهای ساخته شده با حروف برجسته می توان از مهره های کریستالی استفاده کرد.

ویژگی های تابلو چلنیوم

تابلو چلنیوم که به تابلو برجسته هم معروف است، یکی از کاربردی ترین و باکیفیت ترین نوع تابلو در صنعت تابلوسازی است که این روزها در سطح شهر خودنمایی می کند! تابلو چلنیوم زیبا و مقاوم است و در میان تابلوهای دیگر از سبک منحصر به فردی برخوردار بوده و با قابلیت ها و ویژگی هایی که دارد توانسته نظر تعداد کثیری از مشتریان را به خودش جلب کند. با توجه به ویژگی هایی که این تابلو دارد؛ ما قصد داریم در این مطلب در رابطه با تابلو چلنیوم مطالب مفید و مختصری را برایتان ارائه دهیم. با ما همراه باشید.

تابلو چلنیوم چیست؟

تابلو چلنیوم به تابلوهای حروف برجسته گفته می شود که جنس حروف ها از نوع پلکسی گلاس می باشد. این تابلوها بسیار خاص هستند و برای نورپردازی تابلو حروف برجسته از لامپ های LED استفاده می کنند. در واقع تابلو حروف برجسته یکی از تابلوهای جذاب و مدرن است که به دلیل مقاومت در برابر شرایط آب و هوایی و گرد و غبار، ماندگاری بالا و نورپردازی ایده ال به عنوان یکی از بهترین تابلوها برای سر در فروشگاهها، مراکز خرید و شرکت ها شناخته شده است.

 

نحوه ساخت تابلو چلنیوم

نحوه ساخت تابلو چلنیوم به اینصورت است که ابتدا طرح موردنظر مشتری توسط برنامه کورل طراحی می شود، سپس طرح موردنظر با استفاده از دستگاه لیزر بر روی جنس پلکسی گلاس لیزر می شود و حروف ساخته می شود.

نحوه ساخت تابلو چلنیوم به اینصورت است که ابتدا طرح موردنظر مشتری توسط برنامه کورل طراحی می شود، سپس طرح موردنظر با استفاده از دستگاه لیزر بر روی جنس پلکسی گلاس لیزر می شود و حروف ساخته می شود.

زمانیکه حروف چلنیوم آماده شد غالبا برای زیر ساخت حروف از ورق های پی وی سی که بسیار مقاوم هستند استفاده می شود. حروف چلنیوم را بر روی ورق پی وی سی قرار داده و با خط کشی دور حروف با استفاده از اره برقی حروف را برش می دهند و در آخر برای نورپردازی، لامپ های ال ای دی و یا اس ام دی را داخل حروف قرار می دهند.

 

ویژگی های تابلو چلنیوم

تابلو حروف برجسته ویژگی های زیادی دارد و به دلیل همین ویژگی ها بسیار مشتری پسند است. یکی از ویژگی های بارز تابلو حروف برجسته، انعطافپذیری بالای آن است و هر طرحی را می توان به بهترین شکل به مرحله ساخت رساند. همچنین استفاده از لامپ های SMD به دلیل کیفیت بالا باعث شده تا تابلو حروف برجسته از جلوه خاصی برخوردار شود و بهترین نورپردازی را داشته باشد. یکی از اصلی ترین و مهمترین ویژگی تابلو چلنیوم سازگار بودن آن با شرایط آب و هوایی است و در مقابل بارندگی و گرما و سرما طول عمر بالایی دارد.

جالب است بدانید: کناره تابلو حروف برجسته از نوار اسفنجی گردگیر ساخته شده است که هیچ گرد و غبار و آبی به داخل حروف راه پیدا نخواهد کرد و از لحاظ مقاومت و طول عمر بالا می تواند خیالتان را آسوده کند. همچنین استفاده از پلکسی گلاس برای ساخت حروف باعث شده تا تابلو چلنیوم از زیبایی منحصر به فردی برخوردار باشد و به دلیل چشمگیر بودن تعداد کثیری از صاحبان کسب و کار از این تابلو استفاده می کنند.

 

جان کلام

تابلو چلنیوم با همان تابلو حروف برجسته یکی از تابلوهای تبلیغاتی سه بعدی مدرن، جذاب و با کیفیت است که امروزه برای سر در مغازه ها، مراکز خرید، فروشگاهها و شرکت ها مورد استفاده قرار می گیرد و از نورپردازی فوق العاده، کیفیت و طول عمر بالا و رنگ های متنوع برخوردار است. اگر به دنبال تابلویی خاص و منحصر به فرد هستید که می خواهید چشمگیر و زیبا باشد و مشتریان بسیاری را به سمت کسب و کارتان جلب کند پیشنهاد می کنیم از تابلو حروف برجسته سفارش دهید.

فهرست
Call Now Button