تابلو لبه سوئدی یکی از تابلوهای شناخته شده و جدید به صورت برجسته در دنیای امروزه می‌باشد که از جذابیت فوق العاده‌ای برخوردار است. این دسته از تابلوها حدود شصت سال پیش برای اولین‌ بار در کشور سوئد طراحی و ساخته‌ شده است؛ و امروزه افراد زیادی را مجذوب خود کرده‌ است.

شما کاربران با استفاده از تابلوهای سوئدی می‌توانید، تبلیغات خود را به‌ صورت جذاب‌تری به مشتریان خود ارائه دهید. باید گفت این دسته از تابلوها به‌ صورت دستگاه‌های تمام اتوماتیک، و با استفاده از تجهیزات مدرن طراحی می‌شوند و به بازار فروش عرضه می‌گردد.

تابلوهای لبه سوئدی شباهت زیادی به تابلوهای چلنیوم دارند. این دسته از تابلوها هر دو از حروف برجسته برخوردار هستند، که در طراحی داخلی آن‌ها از نورپردازی استفاده شده‌ است.  صفحه‌ی نمایشی برجسته تابلو لبه سوئدی از ورقه‌های اکرولیک و لبه‌های آلومینیومی طراحی شده‌اند. با ما همراه باشید تا در ادامه مطلب شما را با مراحل ساخت این دسته از تابلوها و کاربردهای آن آشنا سازیم. تابلوی لبه سوئدی در حال حاظر یکی از انواع تابلوهایی می‌باشد که به عنوان تابلو مغازه مورد استفاده قرار می‌گیرند.

تابلو لبه سوئدی
چلنیوم لبه سوئدی

تابلوهای سوئدی همان‌طور که گفته شد یکی از انواع تابلوهای تبلیغاتی می‌باشد، که بیشتر برای کسب‌ و کارهای مغازه‌ای صورت می‌گیرد و تابلو سازی میشود. حروف‌های این تابلو از جنس آلومینیوم می‌باشد، و دارای طرح‌ها و رنگ ‌بندی‌های متفاوتی می‌ باشد. حروف‌های آن از روکش‌های پلکسی گلاس طراحی شده‌اند؛ به همین خاطر به صورت مماس روی لبه‌های تابلو قرار گرفته می‌شوند.

 متریال­هایی در طراحی این تابلوها به کار برده شده‌ است که موجب جذابیت تابلو می‌شود. این متریال‌ها نظیر: استیل­، قسمت‌های کریستالی، پلکسی گلاس و همین‌طور مولتی استایل طراحی شده است. تابلوی لبه سوئدی از انواع متفاوتی برخوردار است، که در ادامه مطلب به چند نمونه از آن‌ها اشاره خواهیم کرد.

این دسته از تابلوها از انواع متنوعی همچون: رینگی، رزین، استروک، مشجر ،میرور و نمونه‌هایی دیگری طراحی می‌شوند. هر یک از این نمونه‌ها از کاربردهای متنوعی برخوردار هستند.

اجزای تشکیل دهنده تابلوی برجسته لبه سوئدی:

تابلوهای لبه سوئدی از اجزای متفاوتی طراحی شده‌اند، که در ادامه مطلب به چند نمونه آن‌ها اشاره شده است. این تابلوها همانند دیگر تابلوهای تبلیغاتی برای این‌ که بیشتر مورد دید کاربران قرار بگیرد؛ از نورپردازی بالایی برخوردار هستند.

برای نورپردازی حروف‌های این تابلو می‌تواند از لامپ‌های اس ام دی و یا ال‌ ای‌ دی در زمینه تابلو به کار گرفته شود، تا به راحتی بتوانند آن را مشاهده کند. این لامپ‌ها بسیار کم‌ مصرف می‌باشد و به‌ راحتی می‌توانید از آن‌ها استفاده کرد.

همانگونه که در قسمت فوق اشاره شد، حروف‌های این تابلوها از جنس پلکسی گلاس  طراحی می‌شود. این ورقه‌ها را با دستگاه‌های برش لیزری می‌توان به راحتی برش داد تا سرعت و دقت کار را زیاد کرد.

همانطورکه گفته شد آلومینیوم به‌­عنوان یکی از مهم‌ترین آلیاژها برای ساخت این دسته از تابلوها شناخته شده‌ است. لبه‌های این تابلو توسط فلز آلومینیوم می‌تواند به راحتی چسبانده شود و جلوه زیبایی را به تابلوی شما دهند.

کاربرد تابلوی حروف لبه سوئدی

از این دسته تابلوها می‌توانید برای  فضاهای داخلی و فضاهای خارجی کار خود استفاده کنید. تابلوهای لبه سوئدی یکی از تابلوهایی می‌باشد، که می‌توانید برای نمایش داد برندها و کار‌های تجاری یا شرکتی به کار ببرید. یکی دیگر از کاربردهای  تابلوهای حروف لبه سوئدی می‌توانند در بوتیک‌ها و مراکز خرید یا دفاتر اداری اشاره کرد. در طراحی این باکس‌ها می‌توان به‌ جای استفاده کردن از لبه‌های چلنیوم، پلکسی و یا فلزی  لبه‌های آلومینیومی را جایگزین آن‌ها کرد. همینطور این لبه‌ها در طرح‌ها و ابعاد های متنوعی تولید می‌شوند.

مزایای تابلوهای لبه سوئدی

در رابطه با این تابلوها می‌توان گفت که در برابر شرایط جوی و آب­و­هوایی از مقاومت بالایی برخوردار هستند. در صنعت تمام این تابلوها از رنگ­بندی و سایزبندی­های متفاوتی برخوردار هستند؛ و بیشتر در رنگ‌های مسی ، طلایی و برنز مورد استفاده قرار می‌گیرند.

یکی دیگر از مزیت‌های مهم این تابلوها می‌توان به زنگ نزدن آن‌ها در برابر شرایط آب­و­هوایی اشاره داشت. جنس حروف‌های این تابلو طوری طراحی‌ شده، که در برابر رطوبت هوا و گرما بسیار مستحکم و مقاوم می‌باشند. دیگر ویژگی مهم تابلو لبه سوئدی استفاده کردن آن‌ها برای تابلوهای راهنمای شهری می‌باشد که کاربرد زیادی در اتوبان‌ها دارد.

مراحل ساخت تابلو

برای طراحی تابلوهای حروف لبه سوئدی اول باید حروف خود را با استفاده از نرم افزارهای خود در فونت و ابعاد موردنظر انتخاب کنید؛  بعد با استفاده از دستگاه برش لیزری آن‌ها را به­راحتی و در همان حالت برش دهید.

سپس لبه‌های تابلو را با استفاده از آهنربای بخصوصی که دارد روی پلکسی گلاس نصب کنید و بعد از آن باید با استفاده از چسب‌های مخصوص آن‌ها را به یکدیگر اتصال بدهید.

سپس  زیر ساخت‌های حروف تابلو با کمک ورقه‌های پی­وی­سی انجام داده می‌شود و در پایان نورپردازی تابلو را در قسمت زمینه آن انجام می‌دهند.

تفاوت تابلوی لبه سوئدی با تابلوی  لبه چلنیوم

این دسته از تابلوها تقریباً مشابه یکدیگر می‌باشند و برای طراحی  هر دوی آن‌ها از پلکسی گلاس استفاده شده‌ است. نورپردازی این دو تابلوها همانند یکدیگر هستند، تفاوتی که در این دو تابلوها وجود دارد، در طراحی و  متریال­های استفاده شده تابلو می‌باشد.

تفاوت این دو در واقع در جنس لبه‌های آن است. جنس  لبه‌های تابلوی لبه سوئدی از آلومینیوم می‌باشد که در رنگ ‌بندی‌های گوناگونی طراحی می‌شوند؛ اما در تابلوهای چلنیوم اینگونه نیست. جنس لبه‌های طراحی شده در تابلو از رول چلنیوم می‌باشد که  رنگ ‌بندی کمتری نسبت به تابلوی لبه سوئدی دارد.

در بخش نور پردازی این تابلوها باید گفت که به خاطر مماس بودن لبه‌های تابلو سوئدی از لامپ‌های ال‌­ای‌­دی و اس­ام­دی همانطورکه در قسمت فوق ذکر شد، برای نورپردازی استفاده می‌شود؛  ولی در تابلوهای چلنیوم برای نور پردازی از  نور اندریک استفاده می‌کنند.

فهرست
Call Now Button