راه‌ های تشخیص چلنیوم درجه یک چیست ؟

فهرست مطالب

درمورد چلنیوم درجه یک در این مطلب میخواهیم صحبت کنیم. یکی از انواع تابلوهای تبلیغاتی محبوب و پرکاربرد، تابلو تبلیغاتی چلنیوم است. تابلوهای تبلیغاتی چلنیوم با ورود خود به بازار تبلیغاتی تحولات بزرگی را به وجود آوردند و سبب تغییرات بزرگ در انواع تابلوهای تبلیغاتی شدند. به همین دلیل استفاده از این نوع تابلو تبلیغاتی بیش‌تر از انواع دیگر تابلوهای تبلیغاتی است. بنابراین در این مقاله قصد آشنایی کامل با این نوع تابلو را داریم.
همچنین اگر برای معرفی برند محصول خود از این نوع تابلو مغازه در حال حاضر بهره می‌برید، در ادامه چند راه را به شما معرفی می‌کنیم تا با استفاده از آن به کیفیت تابلوی خود دست یابید. همراه ما باشید تا با تمامی ویژگی‌های تابلو چلنیوم آشنا شوید. اولین کشور تولید کننده تابلو چلنیوم اسپانیا است.

پس از تولید چلنیوم توسط این کشور تغییر در صنعت تابلوسازی صورت گرفت. تابلو چلنیوم و متریال مورد استفاده در آن با انواع گوناگونی روبرو است. چلنیوم مورد استفاده در این تابلو از نوع آلومینیوم است. این نوع چلنیوم دارای انعطاف‌پذیری بالا است.

خاصیت انعطاف‌ پذیری باعث شکل‌پذیری بهتر حروف چلنیوم می‌شود. در ساخت تابلو چلنیوم از رول چلنیوم و صفحات پلکسی استفاده می‌کنند. تابلو چلنیوم همانطور که گفته شد دارای انواع گوناگونی است. از انواع تابلوهای چلنیوم می‌توانیم به تابلو چلنیوم لترمکس، تابلو چلنیوم ‌طلایی، تابلو چلنیوم دوبل، تابلو چلنیوم کریستالی، تابلو چلنیوم ساده، تابلو حروف برجسته، تابلو چلیوم ستاره‌ای، و… اشاره کنیم.

مزیت‌های استفاده از ‌چلنیوم

 

مزیت‌های استفاده از ‌چلنیوم

تابلوهای چلنیوم یکی از پرکاربردترین تابلوهای تبلیغاتی هستند که در بازار تبلیغات مورد استفاده قرار می‌گیرند. این نوع تابلوها از کیفیت بالا در برابر اشعه آفتاب برخوردار است. به همین دلیل در برابر نور زیاد در مدت زمان طولانی شکل ظاهری خود را از دست نمی‌دهد. در ساخت لبه‌های تابلو چلنیوم از یک نوار اسفنجی بهره می‌گیرند. این عامل می‌تواند از ورود گرد و خاک به درون حروف برجسته جلوگیری کند. به همین منظور این نوع تابلوها در مدت زمان طولانی، تمیز باقی می‌مانند. از دیگر مزیت‌های این نوع تابلو کاربردی می‌توانیم به چند مورد زیر اشاره کنیم:

  • داشتن قابلیت ضد زنگ
  • شست‌وشوی راحت تابلو
  • بهره بردن از تمامی رنگ‌ها در ساخت آن
  • قابلیت مصرف کم برق
  • داشتن زیبایی خیره کننده
  • قابلیت جذب مشتری
  • جلب توجه بالا
  • مقاوم بودن در برابر نور آفتاب یا باران
  • داشتن عمر طولانی

تابلوهای چلنیوم همانطور که گفته شد از محبوب‌ ترین تابلوهای تبلیغاتی هستند که در انواع کسب و کارها مورد استفاده قرار می‌گیرند. به عبارتی ۵۰ درصد تابلوهای تبلیغاتی ساخته شده از نوع تابلو چلنیوم است. در حال حاضر قطع به یقین می‌توان گفت بسیاری از تابلوسازی‌ها چون تابلو سازی رسا‌سروش عمده فعالیت آن‌ها در ساخت تابلوهای چلنیوم است. بنابراین با توجه به این مسئله می‌توان گفت رقابت در ساخت تابلوهای چلنیوم شدید شده است.

به همین دلیل تابلو‌سازان سعی کرده‌اند تا علاوه‌بر کاهش قیمت در ساخت تابلو حروف برجسته، این نوع تابلوها را با کم‌ترین قیمت به بازار عرضه کنند. برای آشنایی با پرکاربردترین تابلوهای تبلیغاتی و هر کدام تنها کافیست به مقاله کدام تابلوها بیشترین استفاده را دارند سر بزنید. در ادامه به معرفی راه‌های تشخیص چلنیوم درجه یک می‌پردازیم.

چگونه چلنیوم درجه یک را شناسایی کنیم؟

چگونه چلنیوم درجه یک را شناسایی کنیم؟

برای تشخیص درجه یک بودن چلنیوم مورد استفاده باید به آلومینیوم، روکش پلاستیک، اسفنج و برند چلنیوم آشنایی داشته باشید.

 آلیاژ مورد استفاده

آلیاژ چلنیوم از نوع آلومینیوم است و به عبارتی از اصلی‌ترین آلیاژ در ساخت تابلو به شمار می‌رود. برای شناخت اینکه آلیاژ مصرفی در تابلو شما از چه کیفیتی برخوردار است، باید دو نکته ضخامت و آدانایز چلنیوم را در نظر بگیرید. ضخامت چلنیوم رابطه مستقیمی با دوام لبه چلنیوم دارد.

به عبارتی هرچه ضخامت چلنیوم استفاده شده بیشتر باشد، دوام تابلو چلنیوم شما نیز بیشتر است. از دیگر راه‌های تشخیص کیفیت آلیاژ چلنیوم، آدانایز است. به فرایندهایی که بر روی چلنیوم در کارخانه‌های تولید کننده اتفاق می‌افتد، آدانایز می‌گویند.

این فرایندها سبب می‌شود تا تابلو چلنیوم در شرایط جوی مختلف چون باد، باران، برف، تابش نور خورشید از خود مقاومت بالایی را نشان دهد. برای اینکه از کیفیت آدانایز تابلو چلنیوم خود مطمئن شوید، با دست خطوطی را بر روی تابلوی خود ایجاد کنید و سپس جای دست خود را پاک کنید. اگر پس از پاک کردن جای دست با خط‌‌وخشی روبرو نشدین، تابلو شما از کیفیت بالایی برخوردار است. در غیر این صورت چلنیوم شما باکیفیت نیست.

 چلنیوم و اسفنج مورد استفاده در آن

گفته شد در لبه‌های تابلو چلنیوم از یک اسفنج برای جلوگیری از ورود گرد و غبار استفاده می‌نمایند. ضخامت این اسفنج بطور معمول یک سانتی‌متر است. اسفنج مورد استفاده در لبه چلنیوم باید از بیشترین ضخامت برخوردار باشد تا مقاومت بالایی در برابر نفوذ آب از خود نشان دهد.

بعد از مطمئن شدن از ضخامت اسفنج مورد استفاده، باید به تراکم اسفنج دقت فرمایید. هرچه این تراکم بالاتر باشد، احتمال ورود گرد و غبار و آب به داخل لبه چلنیوم کم‌تر است. یکی از روش‌های تشخیص تراکم و ضخامت اسفنج، خم کردن لبه حروف است. البته می‌توان اسفنج را نگاه کرد و در صورت مشاهده حفره‌های کم‌تر به تراکم و ضخامت بیشتر اسفنج دست یافت.

 چلنیوم و اسفنج مورد استفاده در آن

 

  •  نوع روکش پلاستیک مورد استفاده

لبه‌های چلنیوم علاوه‌بر دارا بودن اسفنج، از یک روکش پلاستیکی هم برخوردار است. وظیفه اصلی این روکش پلاستیک، چسباندن پلکسی گلاس حروف به لبه است. نوع پلاستیک مورد استفاده در لبه چلنیوم، متفاوت است. بنابراین از کیفیت‌های مختلفی نیز برخوردار می‌باشد.

برای تشخیص کیفیت روکش پلاستیک، باید لبه چلنیوم را خم کرد. در این صورت اگر روکش پلاستیک دچار آسیب نشد روکش پلاستیک از کیفیت بالایی برخوردار است. یکی دیگر از راه‌های تشخیص روکش پلاستیکی، چسب مورد استفاده در آن است. به عبارتی محکم ماندن لبه، یکی از شرط‌های باکیفیت بودن روکش پلاستیکی است. هنگامی که از یک روکش پلاستیکی نامرغوب در تابلوهای چلنیوم بهره ببرید، لبه چلنیوم به راحتی از پلکسی گلاس جدا می‌گردد.

 رنگ مورد استفاده در چلنیوم

تشخیص دادن کیفیت رول چلنیوم توسط رنگ مورد استفاده قابل تشخیص است. به عنوان نمونه برخی از رنگ‌ها در اثر ضربه دچار رنگ پریدگی می‌شوند و بهره بردن از این نوع چلنیوم به هیچ عنوان توصیه نمی‌گردد.

برند چلنیوم مورد استفاده: برندهای متفاوتی در بازار در ساخت چلنیوم دخیل هستند. برندها برای اینکه بتوانند مشتریان بیشتری را جذب کنند، باید کیفیت محصولات خود را بالا ببرند.

سخن آخر

در این مقاله به ۵ روش از راه‌های تشخیص چلنیوم باکیفیت پرداختیم. چنانچه قصد خرید این نوع تابلو را دارید، حتماً به کیفیت چلنیوم خریداری شده توجه فرمایید تا یک تابلوی باکیفیت در دست داشته باشید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
برای ادامه، شما باید با قوانین موافقت کنید

keyboard_arrow_up