نکات ایمنی برای نصب تابلو پشت‌ بام

فهرست مطالب

در این مطلب میخواهیم در مورد تابلو پشت‌ بام و نصب آن صحبت نماییم. کسب و کارهای امروزی برای معرفی برند خود نیازمند یکسری تبلیغات محیطی هستند، تا بتوانند سبب افزایش درآمد خود شوند. به عبارتی یک صاحب کسب و کار که برای معرفی برند خود هدفمند رفتار می‌کند، به خوبی از تاثیر تبلیغات برای معرفی برند خود آگاه است.

تابلوهای تبلیغاتی یکی از بهترین ابزارهای تبلیغاتی در سطح شهر و محیط هستند. این تابلوها برای هر نوع کسب و کار و موقعیت قرارگیری، به انواع مختلف تقسیم شده است. یکی از نمونه‌های تابلوهای تبلیغاتی که مورد بحث مقاله امروز ما است، تابلوهای تبلیغاتی پشت‌بام می‌باشد. تابلوهای تبلیغاتی پشت‌بام یکی از انواع تابلوهای محیطی پرکاربرد است، که در ادامه به معرفی کامل آن می‌پردازیم.

همه چیز در مورد تابلوهای تبلیغاتی پشت‌بامی

همه چیز در مورد تابلوهای تبلیغاتی پشت‌ بامی

تعریف این نوع تابلوی تبلیغاتی از نامش پیداست. به عبارتی این نوع تابلوها بر روی پشت‌بام نصب می‌گردند، تا به معرفی ارگان‌ها، شرکت‌ها و یا یک صنف بپردازند. تابلوهای تبلیغاتی پشت‌بامی از جمله معروف‌ترین انواع تابلوهای تبلیغاتی محیطی هستند که خود دارای انواع مختلفی است.

این نوع تابلوها بر مکان‌های مرتفع نصب می‌گردند، چرا که دارای حروف بسیار بزرگ هستند. بطور معمول با توجه به جنس مواد به کار رفته در ساخت حروف به تابلو استیل، پلکسی، چلنیوم می‌باشد. زیر کار تابلوهای تبلیغاتی پشت‌ بامی باید از پروفیل آهن باشد، تا از مقاومت بالایی برخوردار باشد. مقدار ارتفاعی که باید تابلوهای پشت‌بامی در آنجا نصب گردد، بستگی به عواملی چون مسافت، زاویه و خوانا بودن تابلو دارد.

به عنوان نمونه تابلوهای پشت‌ بامی که بر روی بیمارستان‌ها نصب می‌شود بطوری خوانا است که از مسافت‌های طولانی می‌توان آن را مشاهده کرد. همچنین برای دادن جلوه زیباتر به این تابلوها از ویژگی‌ نورپردازی در آن بهره می‌برند. همانطور که اشاره شد زیرسازی این تابلوها با پروفیل آهن اجرا می‌شود. چرا که این تابلوها همانند نامشان در ارتفاع‌های بلند نصب می‌گردند.

از این رو برای امنیت و ایمنی بیش‌تر باید از پروفیل آهنی سنگین در زیرسازی آن بهره برد. با توجه به جنس صفحه به تابلو ترموود، کامپوزیت و چوب پلاست تقسیم میشود. حروف‌های برجسته‌ای که در ساخت این تابلوها استفاده می‌نمایند، از جنس استیل، چلنیوم و پلکسی است. محاسبه‌های انجام شده در ساخت این تابلوها باید به درستی صورت گیرد و سپردن طراحی و ساخت آن به کارگاه‌هایی که از تجربه یا مهارت‌های کافی برخوردار نیستند، می‌تواند یک ریسک بزرگ برای شما باشد.

بنابراین باید از تابلوسازی‌های ماهر برای ساخت این تابلو کمک بگیرید. به عبارتی اگر این تابلوها به درستی طراحی و نصب نگردند، می‌تواند خطرات جبران ناپذیر را به وجود آورند. بنابراین پیشنهاد می‌کنیم از تابلو سازی رسا‌سروش برای طراحی تابلوی تبلیغاتی خود کمک بگیرید. این مجموعه با داشتن افراد ماهر، با تجربه و حرفه‌ای می‌تواند یک انتخاب درست برای طراحی تابلو مغازه باشد. تابلوهای تبلیغاتی پشت‌بامی همانطور که گفته شد دارای انواع گوناگون هستند که برای نصب آن‌ها باید یکسری نکاتی را رعایت کرد. در ادامه نکات ایمنی برای نصب تابلو پشت‌بام را ذکر می‌کنیم.

نصب تابلو پشت بام

نکات ایمنی که در نصب تابلوهای پشت‌بامی باید به آن‌ها توجه کرد

از آنجایی که این تابلوها در ارتفاع زیاد نصب می‌گردند، هنگام نصب آن باید به یکسری نکات توجه کرد تا نصابان در هنگام نصب به مشکل برخورد نکنند. این نکات ایمنی می‌تواند شامل موارد زیر باشد:

 آهنکشی مناسب

یکی از مواردی که باید در هنگام نصب تابلوهای تبلیغاتی پشت‌بامی به آن توجه کرد، آهنکشی مناسب تابلو در هنگام نصب است. آهن‌های استفاده شده در این نوع تابلوها نقش ثبات تابلو و نگهداری آن را دارند. به همین دلیل باید از آهن‌های سنگین استفاده کرد. انواع آهن‌ها و آهنکشی، بسته به ابعاد تابلو، محل نصب و جایگاه آن‌ها متفاوت است.

 بهره بردن از متریال‌های مناسب

شاید متوجه این موضوع نشوید اما استفاده از متریال‌های مناسب در ساخت تابلو تبلیغاتی پشت‌بامی بسیار مهم است. به عبارت دیگر بهره بردن از متریال‌های مناسب و مرغوب می‌تواند از خطرات احتمالی و خسارات جبران ناپذیر جلوگیری کند.

 فوندانسیون در نصب تابلوی تبلیغاتی پشت‌بامی

برخی از تابلوهای پشت‌بامی به دلیل داشتن وزن زیاد و داشتن ابعاد بزرگ، نمی‌توان به راحتی آن‌ها را نصب کرد. چرا که هر لحظه احتمال افتادگی و خطرات آن وجود دارد. به همین منظور در این مواقع از فوندانسیون مهاری کمک می‌گیرند. فوندانسیون‌ها جهت مهار کردن وزن تابلو پشت‌بامی استفاده می‌گردد.

نحوه نصب فوندانسیون‌ها به این صورت است که یکسری آهن و میلگردها متصل به تابلو را در داخل زمین قرار می‌دهند و سپس بر روی آن بتن می‌ریزند، تا در این صورت بیش‌تر وزن تابلو به زمین منتقل شود.

 زاویه‌ سازی تابلو پشت‌ بامی

گاهی مجموعه‌های تابلوسازی با درخواست زاویه‌سازی تابلو پشت‌بامی توسط مشتریان خود روبرو می‌شوند. اجراسازی این نوع تابلو در صورت ایمن بودن آن صورت می‌گیرد. به عبارتی در طراحی این نوع تابلو باید به ابعاد تابلو، ارتفاع مورد نظر و… توجه کرد. همانطور که در بالا ذکر شد تابلوهای تبلیغاتی دارای انواع مختلفی هستند. تابلو تبلیغاتی پشت‌بامی، تابلو‌ چلنیوم و… از انواع تابلوهای تبلیغاتی می‌باشد. اگر قصد آشنایی با انواع تابلوهای تبلیغاتی و کاربرد آن را دارید، پیشنهاد می‌کنیم به مقاله کدام تابلوها بیشترین استفاده را دارند مراجعه کنید.

 

انواع تابلوهای پشت‌بامی

تابلو حروف برجسته، کامپوزیت و تابلو فلکسی پشت‌بام از انواع تابلوهای پشت‌ بامی پرکاربرد هستند. تابلوهای کامپوزیت پشت‌بامی با متریال‌های کامپوزیت تولید می‌گردند. این نوع تابلو به دلیل داشتن دوام و زیبایی بالا به عنوان مهم‌ترین تابلو تبلیغاتی پشت‌بامی شناخته می‌شود.

بر روی تابلو کامپوزیت می‌توان از حروف برجسته هم استفاده کرد که به آن تابلوهای حروف برجسته پشت‌بامی می‌گویند. تابلوهای فلکسی پشت‌ بام از دیگر انواع تابلوهای پشت‌بامی هستند که می‌توان آن‌ها را در اتوبان‌ها‌، بیلبوردها در سطح شهر مشاهده کرد. این نوع تابلوها نسبت به تابلوهای کامپوزیت کم‌تر مورد استفاده قرار می‌گیرند. مزیت‌های این نوع تابلو شامل دوام بالا در هر نوع شرایط آب و هوایی، استفاده از تصاویر متنوع در طراحی آن و بهره بردن از ۱۶ میلیون رنگ در طراحی متن‌ها اشاره کرد.

تابلو تبلیغاتی پشت‌بامی در چه مواردی مورد استفاده قرار می‌گیرد؟

این نوع تابلوهای تبلیغاتی در پشت‌بام شرکت‌ ها، مغازه‌ ها، ادارات، بیمارستان‌ها، مدرسه، بانک، موسسات و… مورد استفاده قرار می‌گیرد. در این مقاله سعی شد تا با نکات ایمنی در نصب تابلوهای پشت‌بامی اشاره کنیم. قیمت نهایی این نوع تابلوها بستگی به متریال و ابعاد تابلو دارد. برای آشنایی با قیمت نهایی انواع تابلوها به مقالات ذکر شده در این مقاله مراجعه فرمایید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
برای ادامه، شما باید با قوانین موافقت کنید

keyboard_arrow_up